top of page


HORA LUČ

PŘÍRODNÍ REZERVACE

Pouze pěší turistika 

Zaparkovat můžete V Loučovicích u Lipna nebo na parkovišti U Kramolína nebo na hrázi.

Okruh po modré dlouhý asi 10 km s cílem hora Luč (933 m. n. m.). Celý výlet pomalou chůzí a se zastávkami na výhledy a který je doslova posetý skalními útvary bude trvat asi 4 hodiny. Vyjít je možné z Loučovic, nebo z Lipna nad Vltavou. 


MEDVĚDÍ HORA

ČERTOVO KOPYTO

Pouze pěší turistika 

Zaparkovat můžete na parkovišti u hráze a dále pokračovat po modré značce.

Čertovo kopyto je vysoký skalní útvar, který dokonale připomíná kopyto. Dále je možné pokračovat směrem na Medvědí horu s dalšími skalními útvary a krásným výhledem na Lipenskou přehradu.


UNIKÁTNÍ NAUČNÁ STEZKA

OLŠINA

Pouze pěší turistika

Zaparkovat můžete na parkovišti u informačního střediska Olšina. Celková délka je přibližně 7 km.

Naučná stezka Olšina je turistickou trasou reálnými šumavskými mokřady, rašeliništi a přilehlými biotopy. Její velká část vede po povalových chodnících, další úseky však musíte na ní zdolat reálným přírodním terénem. Trasa je konstruována tak, aby návštěvníkům umožnila reálný kontakt s málo známým přírodním bohatstvím Národní přírodní památky Olšina, Ptačí oblastí Boletice a chráněným územím soustavy Natura 2000. Pro tuto přírodní oblast je typické, že se zde podmínky výrazně mění vlivem ročních období i aktuálního počasí. 

 

 

 


HRAD VÍTKŮV KÁMEN

Cykloturistika a pěší turistika

Zaparkovat můžete na parkovišti ve Svatém Tomáši, ale vyplatí se použít cyklostezky a dojet na hrad na kole nebo pěšky.

Zřícenina Hradu Vítkův kámen (Vítkův hrádek) je nejvýše položený hrad v České republice. Nachází se na Svatotomášském pohoří v nadmořské výšce 1053 metrů. Lidé se mohou pokochat výhledem z rozhledny, odkud uvidí Novohradské hory, Šumavu a za dobrého počasí i Alpy.

 

 

 


ČERTOVA STĚNA

Pěší turistika

Zaparkovat můžete na parkovišti Čertova stěna, při silnici směrem na Vyšší Brod.

 

Čertova stěna je jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších skalních lokalit v jižních Čechách. Na rozloze přibližně 10 ha se nad hlubokým údolím Vltavy se prostírá divoký skalní sráz posetý chaoticky nakupenými žulovými balvany.

 

 

 


OKOLO LIPENSKÉ PŘEHRADY

Cykloturistika, pěší turistika a inline bruslení

 

Nástup na stezku máte asi 40m od našeho ubytování.

 

Asi nejkrásnější část stezky vede právě od nás do Frymburku. Trasa dlouhá 6 km kopíruje levý břeh Lipna a nabízí nádherné výhledy na jezero, ale také nespočet malých pláží, kde se za teplého počasí můžete osvěžit nebo si zaplavat. Navíc tento úsek je i osvětlený a tak můžete vyrazit i večer. Pokud budete pokračovat dále, tak je možné se nechat převézt na druhý břeh Lipna například z Frymburku do Frýdavy a pokračovat dále po druhé břehu. Taktéž doporučujeme převoz Dolní Vltavice nebo bližší Lhoto Horní Planá...

 

 

 


PLECHÝ A PLEŠNÉ JEZERO

Cykloturistika a pěší turistika

 

Zaparkovat můžete na parkovišti v Nové Peci nebo v osadě Jelení. Taktéž můžete celou cestu absolvovat už od našeho ubytování na kole.

Plešné ledovcové jezero se nachází v nadmořské výšce 1089 m.n.m. Cesta z Nové Pece vás provede nádhernou šumavskou krajinou, část trasy vede podél Schwarzenberského plavebního kanálu. Po zdolání cesty k Plešnému jezeru můžete pokračovat pěšky turisticky značenou trasou s názvem "Duch pralesa". Zážitková stezka vás dovede po strmé cestě na vyhlídku a k pomníku Adalberta Stiftera. Dále pak pro zdatné turisty můžete pokračovat na nejvyšší horu české části Šumavy Plechý. 

 

 

 


ROZHLEDNA DOBRÁ VODA V 

HORNÍ PLANÉ

Cykloturistika a pěší turistika

 

Od podzimu 2021 můžete navštívit novou rozhlednu na Dobré Vodě v parku Adalberta Stiftera v Horní Plané.

Rozhledna je vysoká 36 metrů na vrcholu kopce Dobrá Voda v nadmořské výšce 862 m.

Výhled z rozhledny nemá na Lipně konkurenci – kromě Lipna od Radslavi po Pihlovskou zátoku si můžete na jihu prohlédnout všechny známé vrcholy Šumavy – Smrčinu / Hochficht, Plechý, Třístoličník, a jihovýchodním směrem velmi dobře uvidíte i Alpy. Na druhé straně pak Houbový vrch, Špičák a další vrcholy.

Vstup na rozhlednu je zdarma a je otevřená celoročně.


HORA KLEŤ

Cykloturistika a pěší turistika

 

Zaparkovat můžete na parkovišti Krasetín. Cestu můžete absolvovat pěšky na kole nebo lanovkou.

 

Kleť, královna jihočeských hor a kopců, je nejvyšší horou Blanského lesa (1083,2 m n. m.). Je viditelná ze značné části jižních Čech jako táhlý hřeben s typickou siluetou známé rozhledny a televizního vysílače. Na vrchol se můžete dostat pěšky na kolech a taktéž jednosedačkovou lanovkou z obce Krasetín, která je 1752 m dlouhá a zdolává převýšení 346 m. Jízda trvá zhruba dvacet minut. Na sedačky lze umístit lyže i kola a na nich pak sjet zpět

 

 

 

bottom of page