top of page


STEZKA KORUNAMI

STROMŮ

Zaparkovat můžete na velkokapacitním parkovišti u nástupní stanice lanovky nebo dojít pěšky nebo na kole z našeho ubytování.

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží. Naskytne se vám fantastický výhled na vrcholky Alp, téměř celou část Lipenského jezera, nádherné okolí Šumavy a na Novohradské hory.


KRÁLOVSTVÍ LESA

Zaparkovat můžete na velkokapacitním parkovišti u nástupní stanice lanovky nebo dojít pěšky nebo na kole z našeho ubytování.


Nový zážitkový park Království lesa je určen pro rodiče s dětmi. Nachází se kousek od Stezky korunami stromů. Především těm nejmenším má příjemným způsobem přiblížit to, co se odehrává v mechu a mlází, v lesních houštinách nebo mezi mladými stromky či v mraveništi. V Království lesa Lipno najdete kromě originálních prolézaček, lanovek, stromových městeček i provazové sestavy nebo bludiště. Pro ty, kteří toho nebudou mít dost, je připravena obří lesní trampolína.
 

 

 


BOBOVÁ DRÁHA

Zaparkovat můžete na velkokapacitním parkovišti u nástupní stanice lanovky nebo dojít pěšky nebo na kole z našeho ubytování.

V areálu Bobovka se nachází hned dvě bobové dráhy! Starší korytová se řadí svojí délkou (1km) i rozmanitostí (21 zatáček, 2 tunely a terénní zlomy) ke světové špičce. Novější je Horská dráha. Dráhy jsou vzájemně propleteny nadjezdy, podjezdy, tunely. Jedná se o unikát, který naleznete jako jediný v ČR! Nová horská dráha je nejbezpečnější dráhou, která se ve světě vyrábí a to především díky bezpečnostním pásům a automatickým brzdám a je vhodnější pro rodiny s dětmi. 

 

 

 


VYHLÍDKOVÉ PLAVBY LODÍ

Přístav lodní dopravy Lipno nad Vltavou se nachází za výběžkem břehu směrem od pláže k přehradní hrázi.


Prohlédněte si lipenské jezero z jiné perspektivy. Užijte si okružní a linkovou plavbu vyhlídkovými loděmi několikrát denně. Nástupní místa v okolí je Lipno nad Vltavou a Frymburk. Další přístaviště je v Dolní Vltavici, Horní Plané, Černé v Pošumaví a Přední Výtoni.
Některé lodě s možností přepravy jízdních kol.
Jízdní řády, ceny, rezervace a další informace na www.lipno-line.com

 

 

 


LANOVÝ PARK LIPNO

Lanového parku Lipno naleznete nad centrálním parkovištěm Skiareálu Lipno.


Vydejte se do Lanového parku Lipno a zažijte jedinečné dobrodružství na lanových překážkách s nádherným výhledem na lipenské jezero. Nad parkovištěm Skiareálu Lipno můžete navštívit Lanový park Lipno, který je určen především rodinám s dětmi, ale na své si přijdou i milovníci adrenalinu. Lanový park s nádherným výhledem na Lipno nabízí přes 500m dobrodružství na lanových překážkách.
 

 

 

bottom of page